Wstydliwa choroba mężczyzn

NOTICE - Needing COVID-19 Testing? Due to large number of enquiries please fill out the following form Fill out Form

Wstydliwa choroba mężczyzn

Przedwczesny wytrysk

Przedwczesny wytrysk (PW) jest dość częstym problemem mężczyzn na całym świecie. Z racji kulturowych jednakże niechętnie zgłaszamy się z tym problem do lekarza uważając często, że ma on podłoże emocjonalne lub obawiając się lekceważącego potraktowania problemu.

PE_2.jpgTymczasem PW jest uznany oficjalnie za jednostkę chorobową, która podlega medycznej diagnostyce i leczeniu terapeutycznemu. Jak wykazują badania statystyczne z problemem PW boryka się około 24% mężczyzn w USA, 20% w Niemczech oraz we Włoszech). Wg definicji za PW uważa się taką ejakulację, do której doszło w ciągu minuty od rozpoczęcia stosunku, z towarzyszącą niezdolnością do jej opóźnienia. Stan taki ma zwykle charakter przewlekły i nawracający. Towarzyszy mu często poczucie frustracji, emocjonalnego napięcia i obniżonego poczucia wartości. Może prowadzić do obniżenia jakości życia seksualnego i w efekcie pogorszenia np. relacji małżeńskich.

W leczeniu wykorzystuje się poradę psychologiczną ukierunkowaną na poprawę relacji z partnerką jak i na podniesienie samooceny. Zaleca się także naukę specjalnych technik pomagających kontrolować ejakulację. Terapia farmakologiczna wykorzystuje natomiast leczenie miejscowe stosując odpowiednie kremy przed współżyciem oraz leki doustne np. z grupy SSRI podnoszące poziom serotoniny w mózgu i poprawiające w ten sposób kontrolę mechanizmu PW. Ostatnio na rynku pojawił się nowy lek wyprodukowany właśnie z myślą o zastosowaniu go w PW. Pierwsze obserwacje są obiecujące i pozwalają opóźnić czas PW nawet 4-5 krotnie. Lek jest na receptę i z racji mogących pojawić się powikłań wystawiany jest tylko po konsultacji lekarskiej.
Dla osób zainteresowanych problemem PW polecam stronę www. takcontrol.ie gdzie można zapoznać się z technikami kontroli ejakulacji. A wszystkich mężczyzn chcących porozmawiać o PW zapraszam do mojej przychodni. Jako powód wizyty można podać „sprawy osobiste”.