Wstydliwa choroba mężczyzn

Wstydliwa choroba mężczyzn

Przedwczesny wytrysk

Przedwczesny wytrysk (PW) jest dość częstym problemem mężczyzn na całym świecie. Z racji kulturowych jednakże niechętnie zgłaszamy się z tym problem do lekarza uważając często, że ma on podłoże emocjonalne lub obawiając się lekceważącego potraktowania problemu.

PE_2.jpgTymczasem PW jest uznany oficjalnie za jednostkę chorobową, która podlega medycznej diagnostyce i leczeniu terapeutycznemu. Jak wykazują badania statystyczne z problemem PW boryka się około 24% mężczyzn w USA, 20% w Niemczech oraz we Włoszech). Wg definicji za PW uważa się taką ejakulację, do której doszło w ciągu minuty od rozpoczęcia stosunku, z towarzyszącą niezdolnością do jej opóźnienia. Stan taki ma zwykle charakter przewlekły i nawracający. Towarzyszy mu często poczucie frustracji, emocjonalnego napięcia i obniżonego poczucia wartości. Może prowadzić do obniżenia jakości życia seksualnego i w efekcie pogorszenia np. relacji małżeńskich.

W leczeniu wykorzystuje się poradę psychologiczną ukierunkowaną na poprawę relacji z partnerką jak i na podniesienie samooceny. Zaleca się także naukę specjalnych technik pomagających kontrolować ejakulację. Terapia farmakologiczna wykorzystuje natomiast leczenie miejscowe stosując odpowiednie kremy przed współżyciem oraz leki doustne np. z grupy SSRI podnoszące poziom serotoniny w mózgu i poprawiające w ten sposób kontrolę mechanizmu PW. Ostatnio na rynku pojawił się nowy lek wyprodukowany właśnie z myślą o zastosowaniu go w PW. Pierwsze obserwacje są obiecujące i pozwalają opóźnić czas PW nawet 4-5 krotnie. Lek jest na receptę i z racji mogących pojawić się powikłań wystawiany jest tylko po konsultacji lekarskiej.
Dla osób zainteresowanych problemem PW polecam stronę www. takcontrol.ie gdzie można zapoznać się z technikami kontroli ejakulacji. A wszystkich mężczyzn chcących porozmawiać o PW zapraszam do mojej przychodni. Jako powód wizyty można podać „sprawy osobiste”.