Przychodnia / news

Przychodnia / news

COVID test consultation is free of charge 13/10/2020
If you have COVID syptoms or you want to double check if you need COVID test you can contact with GP for free after completion the form on-line. However, be advised that this kind of consultation last 5 minutes only and is focused only on COVID issue. If you have no Medical Card and want to discuss any other issue regarding your sick leave, cert to work, other reasons of your symptoms, other health problems or you want to get treatment then you will be charged in accordance with our regular fee.

COVID test positive 13/10/2020
From today a patient whose COVID-19 test is positive/virus detected will receive the SMS text as soon as result is available. This will be followed up by a phone call from HSE. COVID test positive means that you and your households must stay in self-isolation. You do not need to call your GP asking about test result.

Konsultacje telefniczne 07/10/2020
W zwiazku z zaleceniem ograniczania bezposrednich kontaktow pomiedzy GP i pacjentami
celem konsultacji telefonicznej z lekarzem staje sie rozpoznanie czy mozliwe jest udzielenie pomocy lekarskiej bez wizyty w przychodni. Jesli lekarz uzna za koniecznie przeprowadzenie badania fizykalnego wtedy pacjent jest umawiany na wizytye dodatkowo w przychodni bez ponoszenia dodatkowych kosztow z zachowaniem obowiazujacych zasad bezpieczeństwa ( patrz HSE). W zwiazku z powyższym pacjent bez maseczki nie może być wpuszczony na teren przychodni.

UWAGA!, nie wystawiamy zaswiadczeń dotyczacych noszenia maseczek 07/10/2020

Wykonujemy testy na COVID w uzasadnionych sytuacjach zgodnie z zaleceniami Health Service Executive 07/10/2020

Przypominamy o mozliwości aplikowania o karte medyczną w naszej przychodni dla siebie , swojej rodziny oraz dzieci zgodnie z zasadami HSE dla osob które przeprowadzily sie do Limericku- 11/06/2020
Caly czas akceptujmy karty ubezpieczeniowe EHIC osób które przyjechaly w odwiedziny do rodziny w Irlandii z Polski oraz innych krajów UE.

Badania laboratoryjne 11/06/2020
W związku ze stopniowym znoszeniem ograniczeń kwarantanny przywracamy mozliwosc wykonania badań profilaktycznych krwi oraz innych badan lab. ( badania moczu, kału , wymazy, EKG, testy alergologiczne etc) bez konsultacji z lekarzem.
-Oferta dotyczy pacjentow prywatnych oraz nie posiadających do tej pory swojego lekarza GP w Irlandii.
-Pacjenci chcący wykonac takie badania w naszej przychodni musza dostosować się do obowiązujących zasad bezpieczenstwa obowiązujacych w naszej przychodni - patrz nizej.
-Pacjenci uiszczają stosowną opłate ( za pomoca karty elektronicznej lub przelew paypall) za wybrane badania oraz za wizyte pielegniarską przed wykonaniem badania.
Uwaga!
Przychodnia nie ponosi odpowiedzialnosci za opóźnienia oraz nieprawidłowości ze strony laboratorium szpitalnego.
-Omówienie wyniku zamówionych badań z lekarzem, na prośbe pacjenta, jest traktowane jako konsultacja lekarska.
UWAGA ! nie interpretujemy prywantych badań wykonanych przez inne placowki zdrowia w Irlandii oraz poza Irlandią. W przypadku nieprawidlowosci w wykonancyh wynikach badań placowka/lekarz zlecajacy badania jest zobowiazany do zapawnienia profesjonalnej interpretacji zleconych przez siebie badań.

Pobieranie krwi oraz innych badań laboratoryjnych-11/05/2020
W związku z trwającą kwarantanną pacjenci zakwalifikowani na badanie krwi proszeni są o :
- zaopatrzenie się uprzednio we własne maseczki. (maseczki można ew. otrzymać odpłatnie w sekretariacie - €5)
- przybycie 15 min przed badaniem
- zgłoszenie swego przybycia przez okno w sekretariacie lub telefonicznie oraz uregulowanie ew. opłaty (kartą elektroniczną)
- wchodzenie do budynku bez osób towarzyszących,
- oczekiwanie na badanie w samochodzie lub przed przychodnią
- pacjenci będą proszeni pojedynczo przez pielęgniarkę która najpierw zmierzy temp. na zewnątrz budynku
- po pobraniu krwi natychmiast opuszczamy budynek (poczekalnia jest zamknięta)
- pacjenci kaszlący, z katarem, stanem podgorączkowym, lub nową infekcją proszeni są o poinformowanie o tym przychodni wczesniej.
- w przypadku nie zgoszenia sie na umówione badania bez uprzedzenia ( minimum 24 h wczesniej) pacjent bedzie przesunięty na koniec kolejki oczekujacych co moze znaczeni opóźnić ponowne wykonanie badania.
Uwaga!
W przypadku stwierdzenia infekcji przed pobraniem krwi, wykonanie badania zostanie anulowane.

W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny lub emailowy z naszą przychodnia

Testy COVID19 14/04/2020
Uwaga! Testy na koronawirusa są zlecane przez doktora po konsultacji telefonicznej. Przed konsultacją prosimy wypełnić formularz screening online na naszej stronie który bardzo ułatwia rozmowę. Testy COVID zgodnie z najnowszymi zaleceniami HSE z dnia 31/03/2020 są zlecane osobom spełniającym kliniczne kryteria COVID lub mialy kontakt z osobą zarażoną w ciagu ostatnich 14 dni (do decyzji GP). Uwaga! Shannondoc nie kieruje na testy COVID!

Tryb emergency 06/04/2020
Tryb emergency oznacza, że przychodnia jest zamknięta na nieplanowane wizyty. Zgodnie z zaleceniami HSE fizyczny kontakt z pacjentami musi być ograniczony do absolutnego niezbędnego minimum. Decyzje ostateczną podejmuje doktor osobiście. Kontakt z doktorem odbywa sie za pomocą emaila lub telefonicznie po porozumienieu z sekretariatem. Kontynuujemy wydawanie recept i zwolnień, akceptujemy karty europejskie.

Nowa lokalizacja 06/04/2020
Rozpoczynamy pracę w nowym miejscu:
Barrac View Primary Care Centre. 15 min na pieszo od stacji kolejowej i od naszej poprzedniej lokalizacji na Barrington Street. Przychodnia pracuje w trybie emergency w związku z kwarantanną.

Zmiany e-RECEPTY/ e -zwolenienia- 06/04/2020
W związku z kwarantanną COVID od 6/04/2020 (poniedziałek) osoby mieszkające poza Limerickiem (wg adresu podanego w przychodni) będą mogły odbierać recepty i zwoleniania tylko jako e-recepty/ e-zwolenienia lub na wyraźną prośbę (z dopiskiem POCZTA w SMSach i emailach) stare formy zwolnień i recept bedą wysyłane pocztą.

---------------------------------------------------------------------------------------