Przychodnia / news

Wykonujemy testy na COVID 31/07/2020
Wskazania:
- dla osób powracających z zagranicy (po kwarantennie) lub wyjeżdzajacych za granice
- dla osob mających kontakt z osobami starszymi > 60rż lub z przewleklymi chorobami
- dla pracodawcow
- dla osób chcacych dowiedziec sie czy przechorowaly COVID

Pamietajmy,że 80% zakazen przebiega bezobjawowo.

Rodzaj wykonanego testu zalezy od wymagan pracodawcy, służb granicznych i oceny lekarza.
Test negatywny nie znosi obowiązujacej 14 dniowej kwarantanny po powrocie z zagranicy.

Wykonujemy testy na COVID-19 -11/06/2020

Przypominamy o mozliwości aplikowania o karte medyczną w naszej przychodni dla siebie , swojej rodziny oraz dzieci zgodnie z zasadami HSE - 11/06/2020
Caly czas akceptujmy karty ubezpieczeniowe EHIC osób które przyjechaly w odwiedziny do rodziny w Irlandii z Polski oraz innych krajów UE.

Badania laboratoryjne na prosbe pacjenta 11/06/2020
W związku ze stopniowym znoszeniem ograniczeń kwarantanny przywracamy mozliwosc wykonania badań profilaktycznych krwi oraz innych badan lab. ( badania moczu, kału , wymazy, EKG, testy alergologiczne etc) bez konsultacji z lekarzem.
-Oferta dotyczy pacjentow prywatnych oraz nie posiadających do tej pory swojego lekarza GP w Irlandii.
-Pacjenci chcący wykonac takie badania w naszej przychodni musza dostosować się do obowiązujących zasad bezpieczenstwa obowiązujacych w naszej przychodni - patrz nizej.
-Pacjenci uiszczają stosowną opłate ( za pomoca karty elektronicznej lub przelew paypall) za wybrane badania oraz za wizyte pielegniarską przed wykonaniem badania. Wyniki badań sa wydawane na prosbe pacjenta.
Uwaga!
Przychodnia nie ponosi odpowiedzialnosci za opóźnienia oraz nieprawidłowości ze strony laboratorium.
-Omówienie wyniku zamówionych badań z lekarzem, na prośbe pacjenta, jest traktowane jako konsultacja lekarska.
UWAGA ! nie interpretujemy prywantych badań wykonanych przez inne placowki zdrowia w Irlandii oraz poza Irlandią. W przypadku nieprawidlowosci w wykonancyh wynikach badań placowka/lekarz zlecajacy badania jest zobowiazany do zapawnienia profesjonalnej interpretacji zleconych przez siebie badań.

Rozpoczynamy pobieranie krwi oraz innych badań laboratoryjnych-11/05/2020
Pierwsza grupa pacjentów najbardziej potrzebujących badania krwi będzie miała badanie wykonane w najbliższy czwartek. Pozostałe osoby bedą zapisywane wg kolejności zgłoszeń. W związku z trwającą kwarantanną pacjenci zakwalifikowani na badanie krwi proszeni są o :
- zaopatrzenie się uprzednio we własne maseczki. (maseczki można ew. otrzymać odpłatnie w sekretariacie - €5)
- przybycie 15 min przed badaniem
- zgłoszenie swego przybycia przez okno w sekretariacie lub telefonicznie oraz uregulowanie ew. opłaty (kartą elektroniczną)
- wchodzenie do budynku bez osób towarzyszących,
- oczekiwanie na badanie w samochodzie lub przed przychodnią
- pacjenci będą proszeni pojedynczo przez pielęgniarkę która najpierw zmierzy temp. na zewnątrz budynku
- po pobraniu krwi natychmiast opuszczamy budynek (poczekalnia jest zamknięta)
- pacjenci kaszlący, z katarem, stanem podgorączkowym, lub nową infekcją proszeni są o poinformowanie o tym przychodni wczesniej.
- w przypadku nie zgoszenia sie na umówione badania bez uprzedzenia ( minimum 24 h wczesniej) pacjent bedzie przesunięty na koniec kolejki oczekujacych co moze znaczeni opóźnić ponowne wykonanie badania.
Uwaga!
W przypadku stwierdzenia infekcji przed pobraniem krwi, wykonanie badania zostanie anulowane.

W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny lub emailowy z naszą przychodnią.

Kwarantanna trwa!!! 01/05/2020
- konsultacje telefoniczne z sekretariatem lub doktorem
- zwolnienia i recepty online
- akceptujemy karty europejskie oraz aplikacje na medical card.
- Zlecamy test na COVID-19

Kwarantanna trwa!!! 14/04/2020
Przypominamy o możliwości przedłużania recept i zwolnień online (patrz poniżej).

Testy COVID19 14/04/2020
Uwaga! Testy na koronawirusa są zlecane przez doktora po konsultacji telefonicznej. Przed konsultacją prosimy wypełnić formularz screening online na naszej stronie który bardzo ułatwia rozmowę. Testy COVID zgodnie z najnowszymi zaleceniami HSE z dnia 31/03/2020 są zlecane osobom spełniającym kliniczne kryteria COVID lub mialy kontakt z osobą zarażoną w ciagu ostatnich 14 dni (do decyzji GP). Uwaga! Shannondoc nie kieruje na testy COVID!

Tryb emergency 06/04/2020
Tryb emergency oznacza, że przychodnia jest zamknięta na nieplanowane wizyty. Zgodnie z zaleceniami HSE fizyczny kontakt z pacjentami musi być ograniczony do absolutnego niezbędnego minimum. Decyzje ostateczną podejmuje doktor osobiście. Kontakt z doktorem odbywa sie za pomocą emaila lub telefonicznie po porozumienieu z sekretariatem. Kontynuujemy wydawanie recept i zwolnień, akceptujemy karty europejskie. Wstrzymane zostają wszelkie badania i programy oraz zabiegi rehabilitacyjne do odwołania. Prosimy śledzic informacje na naszej stronie www oraz na facebooku.

Nowa lokalizacja 06/04/2020
Rozpoczynamy pracę w nowym miejscu:
Barrac View Primary Care Centre. 15 min na pieszo od stacji kolejowej i od naszej poprzedniej lokalizacji na Barrington Street. Przychodnia pracuje w trybie emergency w związku z kwarantanną.

Zmiany e-RECEPTY/ e -zwolenienia- 06/04/2020
W związku z kwarantanną COVID od 6/04/2020 (poniedziałek) osoby mieszkające poza Limerickiem (wg adresu podanego w przychodni) będą mogły odbierać recepty i zwoleniania tylko jako e-recepty/ e-zwolenienia lub na wyraźną prośbę (z dopiskiem POCZTA w SMSach i emailach) stare formy zwolnień i recept bedą wysyłane pocztą.
Zwolnienia i recepty nie bedą już wydawane przez Dr Kilbiego.
Osoby mieszkające w Limerick bedą miały możliwość odbioru osobistego zwolnień i recept w nowym miejscu Barrack View Primary Care Centre. Szczegóły wkrótce.

UWAGA! 31/03/2020
Szanowni Państwo. Uprzejmie przypominamy, że jest stan wyjątkowy w związku z epidemią COVID 19 w całej Irlandii i obowiązuje nas zakaz podróżowania przez najbliższe 2 tygodnie. Poza sytuacjami wyjątkowymi mamy pozostać w domu lub poruszać sie tylko wokół miejsca zamieszkania np. na zakupy, odbiór recept w najblizej aptece, spacer. (max do 2 KM). W związku z powyższym wszyscy , a w szczególności osoby mieszkające poza Limerickiem powinny skorzystać z formy przedłużenia zwolnień i recept on-line, jeśli jest taka możliwosć (e -scripts, e -certs). Starajmy się przestrzegać zasad kwarantanny i bez wyraźnej potrzeby nie naruszać jej zasad. Jest to w interesie nas wszystkch.

Aplikacja o Medical Card i under 6 on Line znowu dostępna- 30/03/2020
W dniu dzisiejszym odblokowano system rejestracji kart medycznych do naszej przychodni.
Kliknij na link
Aplikacja o karte medyczną
Osoby potrzebujące przedłużenia lub nowe prosimy zapoznać się z systemem online.
W razie problemów akceptujemy formy papierowe. Prosimy o email w tej sprawie.

---------------------------------------------------------------------------------------