Przychodnia / news

Rozpoczynamy pobieranie krwi oraz innych badań laboratoryjnych-11/05/2020
Pierwsza grupa pacjentów najbardziej potrzebujących badania krwi będzie miała badanie wykonane w najbliższy czwartek. Pozostałe osoby bedą zapisywane wg kolejności zgłoszeń. W związku z trwającą kwarantanną pacjenci zakwalifikowani na badanie krwi proszeni są o :
- zaopatrzenie się uprzednio we własne maseczki. (maseczki można ew. otrzymać odpłatnie w sekretariacie - €5)
- przybycie 15 min przed badaniem
- zgłoszenie swego przybycia przez okno w sekretariacie lub telefonicznie oraz uregulowanie ew. opłaty (kartą elektroniczną)
- wchodzenie do budynku bez osób towarzyszących,
- oczekiwanie na badanie w samochodzie lub przed przychodnią
- pacjenci będą proszeni pojedynczo przez pielęgniarkę która najpierw zmierzy temp. na zewnątrz budynku
- po pobraniu krwi natychmiast opuszczamy budynek (poczekalnia jest zamknięta)
- pacjenci kaszlący, z katarem, stanem podgorączkowym, lub nową infekcją proszeni są o poinformowanie o tym przychodni wczesniej.
- w przypadku nie zgoszenia sie na umówione badania bez uprzedzenia ( minimum 24 h wczesniej) pacjent bedzie przesunięty na koniec kolejki oczekujacych co moze znaczeni opóźnić ponowne wykonanie badania.
Uwaga!
W przypadku stwierdzenia infekcji przed pobraniem krwi, wykonanie badania zostanie anulowane.

W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny lub emailowy z naszą przychodnią.

Kwarantanna trwa!!! 01/05/2020
- konsultacje telefoniczne z sekretariatem lub doktorem
- zwolnienia i recepty online
- akceptujemy karty europejskie oraz aplikacje na medical card.
- Zlecamy test na COVID-19

Kwarantanna trwa!!! 14/04/2020
Przypominamy o możliwości przedłużania recept i zwolnień online (patrz poniżej).

Testy COVID19 14/04/2020
Uwaga! Testy na koronawirusa są zlecane przez doktora po konsultacji telefonicznej. Przed konsultacją prosimy wypełnić formularz screening online na naszej stronie który bardzo ułatwia rozmowę. Testy COVID zgodnie z najnowszymi zaleceniami HSE z dnia 31/03/2020 są zlecane osobom spełniającym kliniczne kryteria COVID lub mialy kontakt z osobą zarażoną w ciagu ostatnich 14 dni (do decyzji GP). Uwaga! Shannondoc nie kieruje na testy COVID!

Tryb emergency 06/04/2020
Tryb emergency oznacza, że przychodnia jest zamknięta na nieplanowane wizyty. Zgodnie z zaleceniami HSE fizyczny kontakt z pacjentami musi być ograniczony do absolutnego niezbędnego minimum. Decyzje ostateczną podejmuje doktor osobiście. Kontakt z doktorem odbywa sie za pomocą emaila lub telefonicznie po porozumienieu z sekretariatem. Kontynuujemy wydawanie recept i zwolnień, akceptujemy karty europejskie. Wstrzymane zostają wszelkie badania i programy oraz zabiegi rehabilitacyjne do odwołania. Prosimy śledzic informacje na naszej stronie www oraz na facebooku.

Nowa lokalizacja 06/04/2020
Rozpoczynamy pracę w nowym miejscu:
Barrac View Primary Care Centre. 15 min na pieszo od stacji kolejowej i od naszej poprzedniej lokalizacji na Barrington Street. Przychodnia pracuje w trybie emergency w związku z kwarantanną.

Zmiany e-RECEPTY/ e -zwolenienia- 06/04/2020
W związku z kwarantanną COVID od 6/04/2020 (poniedziałek) osoby mieszkające poza Limerickiem (wg adresu podanego w przychodni) będą mogły odbierać recepty i zwoleniania tylko jako e-recepty/ e-zwolenienia lub na wyraźną prośbę (z dopiskiem POCZTA w SMSach i emailach) stare formy zwolnień i recept bedą wysyłane pocztą.
Zwolnienia i recepty nie bedą już wydawane przez Dr Kilbiego.
Osoby mieszkające w Limerick bedą miały możliwość odbioru osobistego zwolnień i recept w nowym miejscu Barrack View Primary Care Centre. Szczegóły wkrótce.

UWAGA! 31/03/2020
Szanowni Państwo. Uprzejmie przypominamy, że jest stan wyjątkowy w związku z epidemią COVID 19 w całej Irlandii i obowiązuje nas zakaz podróżowania przez najbliższe 2 tygodnie. Poza sytuacjami wyjątkowymi mamy pozostać w domu lub poruszać sie tylko wokół miejsca zamieszkania np. na zakupy, odbiór recept w najblizej aptece, spacer. (max do 2 KM). W związku z powyższym wszyscy , a w szczególności osoby mieszkające poza Limerickiem powinny skorzystać z formy przedłużenia zwolnień i recept on-line, jeśli jest taka możliwosć (e -scripts, e -certs). Starajmy się przestrzegać zasad kwarantanny i bez wyraźnej potrzeby nie naruszać jej zasad. Jest to w interesie nas wszystkch.

Aplikacja o Medical Card i under 6 on Line znowu dostępna- 30/03/2020
W dniu dzisiejszym odblokowano system rejestracji kart medycznych do naszej przychodni.
Kliknij na link
Aplikacja o karte medyczną
Osoby potrzebujące przedłużenia lub nowe prosimy zapoznać się z systemem online.
W razie problemów akceptujemy formy papierowe. Prosimy o email w tej sprawie.

---------------------------------------------------------------------------------------